☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
Dom Pomocy Społecznej w Gryficach
Herb Dom Pomocy Społecznej w Gryficach

Niedziela 26.01.2020

zaawansowane

Dotyczy: Zapytania ofertowego na „ Dostawę pieluchomajtek dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gryficach”

Dotyczy sprawy: DPS.IV.271.9.2019.MP

 

 

  1. Czy Zamawiający wymaga w przedmiocie zamówienia (pozycje: 1, 2, 3): przedłożenie kart produktowych / kart technicznych, wystawionych przez producenta, które będą jawne dla Zamawiającego oraz innych ewentualnych wykonawców i staną się potwierdzeniem wymogów zawartych w zaproszeniu do złożenia oferty cenowej? Należy nadmienić, że karta produktowa / techniczna stwierdza obecność wszystkich elementów składowych produktu, jak również posiada zapis mówiący o poziomie chłonności produktu, zbadany według standardów normy ISO 11948.

 

Odp.: zamawiający wymaga przedłożenia kart opisu produktu, które nie są tajemnicą przedsiębiorstwa, a jednocześnie przedstawiają podstawowe dane na temat danego produktu, którego właściwości chemiczne, fizyczne oraz opisują produkt i wskazują na potencjalne zagrożenia.

 

  1. Czy Zamawiający wymaga w przedmiocie zamówienia (pozycje: 1, 2, 3): pieluchomajtek posiadających system szybkiego wchłaniania (Feel Dry, EDS lub inny), który umożliwia maksymalnie szybkie wchłanianie moczu do środka produktu oraz utrzymuje wilgoć z dala od skóry pacjenta? Należy podkreślić, że powyższe rozwiązania technologiczne charakteryzują produkty o wysokich standardach jakościowych i zapewniają pacjentom maksymalną ochronę. Dodatkowo korzystnie wpływają na finanse Zamawiającego, gdyż ograniczają zużycie produktów chłonnych jak również ilość prania pościeli.

 

Odp.:  Nie, Zamawiający nie wymaga.

 

  1. Czy Zamawiający dopuści w przedmiocie zamówienia (pozycja: 3): pieluchomajtki dla dorosłych o minimalnym rekomendowanym obwodzie 120cm oraz maksymalnym obwodzie 170cm?

 

Odp.: Tak, Zamawiajacy dopuści.

 

  1. Czy Zamawiający nie dopuści w przedmiocie zamówienia (pozycje: 1, 2, 3): pieluchomajtek dla dorosłych, które nie posiadają w swej budowie ściągaczy taliowych? Mamy informację, że w ostatnim czasie na rynku pojawiły się produkty chłonne, które są rekomendowane dla osób z ciężkim NTM, a w praktyce są to tylko odpowiedniki imitujące produkty o najwyższych standardach: brak ściągacza taliowego, obniżony poziom chłonności oraz brak warstwy chłonnej kierującej wilgoć do środka i utrzymującej z dala od skóry. Posiadamy również informację z Instytucji, które zgodziły się na dostawę tego rodzaju produktów, że produkty te w żaden sposób nie sprawdzają się w warunkach opieki długoterminowej. Niedopuszczenie powyższego rozwiązania jest zgodne z prawem PZP. Co najmniej dwóch producentów (TZMO – Seni, Essity – TENA) na rynku polskim oferuje pieluchomajtki posiadające co najmniej jeden ściągacz taliowy - gwarantuje to Państwu dostarczenie przez ewentualnego wykonawcę produktów o wysokiej jakości i zapewnienie choremu odpowiedniego standardu opieki.

 

Odp.: Zamawiający nie dopuści produktu, który nie posiada przynajmniej jednego ściągacza

          taliowego.

Wytworzył:
Udostępnił:
Dorota Krupecka
(2019-12-03 10:13:53)
Ostatnio zmodyfikował:
Dorota Krupecka
(2019-12-03 10:14:12)
 
 
ilość odwiedzin: 496743

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X