☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
Dom Pomocy Społecznej w Gryficach
Herb Dom Pomocy Społecznej w Gryficach

Niedziela 26.01.2020

zaawansowane

Dotyczy: Zapytania ofertowego na „ Dostawę pieluchomajtek dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gryficach”

Dotyczy sprawy: DPS.IV.271.9.2019.MP

 

 

  1. Poz. nr 1-3 czy Zamawiający dopuści możliwość zaoferowania pieluchomajtek posiadających system przylepco-rzepów dopasowujących produkt do kształtu ciała pacjenta, bez ściągaczy taliowych, pakowanych w opakowanie zawierające następujące dane: rozmiar, oddychalność, ilość sztuk w opakowaniu, system pochłaniający zapach?

Odp.: Zamawiający nie dopuszcza.

 

  1. Poz. nr 1- czy Zamawiający dopuści możliwość zaoferowania pieluchomajtek o obwodzie pasa 90-120 cm?

Odp.: Zamawiający  dopuszcza.

 

  1. Poz. nr 2- czy Zamawiający dopuści możliwość zaoferowania pieluchomajtek o obwodzie pasa 120-150 cm?

Odp.: Zamawiający  dopuszcza.

 

  1. Poz. nr 3-  czy Zamawiający dopuści możliwość zaoferowania majtek chłonnych o obwodzie pasa 150-175 cm, pakowanych w opakowanie a’ 14 szt.?

Odp.: Zamawiający nie dopuszcza.

 

      PROJEKT UMOWY

  1. § 6, ust. 1-2- wnosimy o zmianę zapisów umowy dotyczących zastrzegania kar umownych i obniżenie ich wysokości w następującym zakresie:

-  §6 ust. 1, pkt. 1 do kwoty 0,5% wartości niedostarczonej cześci przedmiotu dostawy,

-  §6 ust. 1, pkt.2; ust. 2 do kwoty 5% wartości niezrealizowanej części umowy

.

 

Należy się zgodzić ze stanowiskiem Sądu Najwyższego, który traktuje karę umowną wprowadzoną do umowy w ramach swobody kontraktowania, jako tę której celem jest zapewnienie skuteczności więzi powstałej między stronami w ramach zawartej umowy, a także służy realnemu wykonaniu zobowiązań (Wyrok SN z 08.08.2008 r., V CSK 85/08, LEX nr 457785). Tenże zaznacza jednak, że „W sytuacji, gdy kara umowna równa się bądź zbliżona jest do wysokości wykonanego z opóźnieniem zobowiązania, w związku z którym ją zastrzeżono, można ją uważać za rażąco wygórowaną” (Wyrok SN z 20.05.1980 r., I CR 229/80, LEX nr 2534), także wtedy kara umowna może zostać uznana za rażąco wygórowaną, gdy „w zastrzeżonej wysokości jawić się będzie jako nieadekwatna” (Wyrok SA w Katowicach z 17.12.2008 r., V ACa 483/08, LEX nr 491137). Kara umowna ma na celu zdyscyplinowanie wykonawcy, jednakże określenie jej przez Zamawiającego na rażąco wysokim poziomie prowadzi do naruszenia zasady współżycia społecznego i powoduje nadmierną nierówność stron.

 

Odp.: Zamawiajacy podtrzymuje zapis zawarty w projekcie umowy.

Wytworzył:
Udostępnił:
Dorota Krupecka
(2019-12-03 10:07:44)
Ostatnio zmodyfikował:
Dorota Krupecka
(2019-12-03 10:12:06)
 
 
ilość odwiedzin: 496599

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X