☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
Dom Pomocy Społecznej w Gryficach
Herb Dom Pomocy Społecznej w Gryficach

Niedziela 26.01.2020

zaawansowane

Odpowiedzi na zapytania dotyczące sukcesywnej dostawy pieluchomajtek i majtek chłonnychdla mieszkańców DPS w Gryficach

Dom Pomocy Społecznej                                                                  Gryfice, dnia 30.11.2015 r.

Ul. Kościuszki 35

72-300 Gryfice

 

Dom Pomocy Społecznej w Gryficach zawiadamia, ze w dniu 30.11.2015 r. wpłynęło zapytanie w sprawie Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia w przetargu na  „Sukcesywne dostawy pieluchomajtek i majtek chłonnych dla mieszkańców Domu pomocy Społecznej w Gryficach” (D/10/2015) następującej treści:

 

Dotyczy zał. 1 poz. 1-4

Czy Zamawiający wymaga w przedmiocie zmówienia przedłożenia kart produktowych/kart technicznych, wystawionych przez producenta, które będą jawne dla Zamawiającego oraz innych ewentualnych wykonawców i staną się potwierdzeniem wymogów zawartych w SIWZ. Należy nadmienić, że karta produktowa/techniczna stwierdza obecność wszystkich elementów składowych produktu, jak również posiada zapis mówiący o poziomie chłonności produktu, zbadany według standardów normy ISO 11948.

Odpowiedź: Zamawiający wymaga przedłożenia kart opisu produktu, zgodnie z rozdziałem IV pkt. 8  SIWZ wykonawca ma obowiązek wydzielić z oferty informacje stanowiące tajemnice jego przedsiębiorstwa.

Dotyczy zał. 1 poz. 1

Czy Zamawiający dopuści w przedmiocie zamówienia pieluchomajtki dla dorosłych w rozmiarze M o rekomendowanym obwodzie w pasie co najmniej 73-122 cm?

Odpowiedź: Zamawiający  dopuszcza.

Dotyczy zał. 1 poz. 2

Czy Zamawiający dopuści w przedmiocie zamówienia pieluchomajtki dla dorosłych w rozmiarze L o rekomendowanym obwodzie w pasie co najmniej 92-144 cm?

Odpowiedź: Zamawiający  dopuszcza.

Dotyczy zał. 1 poz. 3

Czy Zamawiający dopuści w przedmiocie zamówienia złożenie oferty na pieluchomajtki w rozmiarze L o maksymalnym obwodzie produktu
co najmniej 160 cm- bez rozciągania? Wymiary techniczne oferowanego produktu ( szerokość w górnej części  pieluchomajtki 80 cm) odpowiadają najbardziej popularnym produktom z handlowym oznaczeniem XL oferowanym na rynku polskim. W naszej opinii nie ma zatem powodu do zawężenia wymogów w stosunku do oczekiwanych produktów – rozmiarów wynikających z ich nazwy handlowej. Nomenklatura nazw handlowych może być różna ponieważ nie podlega ścisłym kryterium przy ich oznaczaniu. Dopuszczenie naszego produktu w rozmiarze L o maksymalnym obwodzie produktu 160 daje możliwość zaproponowania Zamawiającemu konkurencyjnej oferty, co w trakcie trwania umowy, przełoży się na oszczędności.

Odpowiedź: Zamawiający nie dopuszcza.

Dotyczy zał. 1 poz. 1-3

Czy Zamawiający dopuści w przedmiocie zamówienia pieluchomajtki dla dorosłych posiadających minimum jeden ściągacz taliowy? Zastosowanie w pieluchomajtce minimum jednego ściągacza taliowego, pozwala na idealne dopasowanie produktu do ciała pacjenta, co wpływa na komfort osoby potrzebującej pomocy . Dopasowanie produktu przekłada się na brak wycieków zawartości pieluchomajtki, co przekłada się na komfort pracy personelu: zmniejszenie czasu pracy przy jednym pacjencie, zmniejszenie ilości zmian produktu na NTM oraz pozwala zaoszczędzić koszta związane z usługami prania pościeli.

Odpowiedź: Zamawiający nie dopuszcza.

Dotyczy zał. 1 poz. 1-3

Czy zamawiający wymaga w przedmiocie zamówienia pieluchomajtek dla dorosłych wyposażonych w falbanki wewnętrzne skierowane do wewnątrz produktu? Barierki boczne wraz z falbankami bocznymi są głównym elementem idealnego dopasowania produktu do ciała pacjenta. Powinny znajdować się w pachwinach, aby w jak największym stopniu uszczelnić miejsce krocza przed wyciekami. Falbanki wewnętrzne skierowane do wewnątrz tworzą natomiast dodatkowe zabezpieczenie przy obfitych mikcjach pacjenta, dochodzących nawet do 300 ml przy jednorazowym oddawaniu moczu. Podczas napełniania pieluchomajtki moczem, falbanki boczne skierowane do wewnątrz unoszą się, tworząc rynne, która kieruje mocz do centralnej części wkładu chłonnego, gdzie ulega szybkiej absorbcji. Taki system mocowania falbanek jest stosowany przez większość producentów, gdyż zapewnia lepszą ochronę przed wyciekaniem w porównaniu z falbankami skierowanymi na zewnątrz produktu.

Odpowiedź: Zamawiający nie wymaga pieluchomajtek dla dorosłych wyposażonych w falbanki wewnętrzne skierowane do wewnątrz produktu.

Dotyczy zał. 1 poz. 4

Czy zamawiający wymaga w przedmiocie zamówienia majtki chłonne ”nocne” o chłonności co najmniej 1400 ml?

Odpowiedź: Zamawiający nie wymaga.

 

                                                                                                          Z poważaniem

                                                                                                          Marzena Pelc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wytworzył:
Udostępnił:
Dorota Krupecka
(2015-11-30 15:02:29)
Ostatnio zmodyfikował:
Dorota Krupecka
(2015-11-30 15:04:45)
 
 
ilość odwiedzin: 496649

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X